LAJMET E FUNDIT

Opinione

97,035FansaPëlqeje
3,838AbonentëAbonohu
Hapësirë e sponsorizuar

RAPORTO LAJMIN

VIBER: +386 49 261 500

MOTI

Pristina
broken clouds
-2 ° C
-2 °
-2 °
68 %
4.1kmh
75 %
Pre
-1 °
Sht
1 °
Die
8 °
Hën
7 °
Mar
5 °

KALENDARI I NGJARJEVE

Hapësirë e sponsorizuar

BOTA

Mijëra njerëz mblidhen jashtë xhamisë në Zelandë, për t’i mbrojtur myslimanët...

Mijëra njerëz kanë lidhur krahët me njëri-tjetrin, për të formuar një mburojë njerëzore jashtë një xhamie në Zelandë të Re, pas sulmit terrorist në...

Fillon varrosja e viktimave të sulmit në Zelandën e Re

Azaam Afaan nuk dëshiroi të vonohej. Varrosja e parë që nga sulmi terrorist i së premtes ishte gati të fillonte dhe ai e dinte...

Kryeministrja e Zelandës së Re bën thirrje për luftë globale kundër...

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern ka bërë thirrje për luftë globale kundër ideologjisë raciste të ekstremit të djathtë, pas sulmit të përgjakshëm...

SPORT

Tifozi që hyri në fushë ia kërkoi fanellën Eriksenit, por ajo...

Mbrëmë, ylli i Tottenhamit dhe Danimarkës, Christian Eriksen, luajti në “Fadil Vokrri”, për ndeshjen miqësore ndaj Kosovës. Afër fundit të ndeshjes, një tifoz hyri...

Kuqezinjtë nisin rrugëtimin për EURO 2020

Më 13 nëntor të 2017-ës, pra më shumë se 16 muaj më parë, Shqipëria mposhti 2-3 Turqinë në miqësoren e parë të epokës “Panucci”,...

Mësohet dënimi që UEFA do t’ia shqiptojë Kosovës shkaku i hyrjes...

UEFA do t’ia shqiptojë një gjobë Federatës së Futbollit të Kosovës shkaku i tifozëve që hyjnë në fushë për ta përqafuar yllin e Danimarkës,...

ROZË

Djaloshi në foto është njëri nga yjet e estradës sonë

Nera Fejzullahu ka publikuar një fotografi të rrallë të këngëtarit, Ermal Fejzullahu. Nera apo nëna e Ermalit ia ka postuar një fotografi këngëtarit kur ai...

Tuna e rikthen Armend Regjepagiqin në skenë me këngën “Harrova”

Tuna Sejdiu në albumin e saj "Fortuna", ka rikthyer në skenë Armend Regjepagiqin. “Harrova”, titullohet projekti i tyre i ri me një tekst të ndërthurur...

“Vokrri n’zemrat tona”, kënga më e re nga Ferati e Cërvadiku

“Vokrri n’zemrat tona”, ky është titulli i këngës më të re që sapo kanë lansuar këngëtarët, Mahmut Ferati dhe Shaqir Cërvadiku. Bashkëpunimi kushtuar ish-kryetarit të...

JETË

Veprimi i vetëm që ulë rrezikun për kancer në 20%

Studiuesit e Universitetit të Nju York-ut analizuan mostrat e baktereve nga gojët e 122,000 njerëzve, duke përdorur një test ADN. Pastaj, ata regjistruan se...

Gratë që lindin më shumë fëmijë ngadalësojnë plakjen

Numri i fëmijëve të një gruaje ngadalëson shkallën me të cilën ajo plaket, sugjeron një studim nga Simon Fraser University në Kanada. Hulumtimi tregoi se...

5 pozicionet si duhet të flini kur keni dhimbje shpine

Dhimbja e shpinës është shumë e bezdisshme dhe pozicione, në të cilën shtrihemi mund ta përkeqësojë edhe më shumë. Disa nga pozicionet, të cilat rekomandohen...

Jetë

KURRESHTJE

A e dini pse çajit të zi te ne i thonë...

Çaj i Zi, apo Çaji i Rusit, nuk rrjedh nga Rusia. Të gjithë e konsumojnë, por rrallëkush e di se nga rrjedh kjo pije...

Gati 5 mijë persona presin në shi për t’u testuar nëse...

Mijëra njerëz në Britani të Madhe janë shprehur të gatshëm të dhurojnë qeliza për shërimin e një djaloshi 5-vjeçar, i cili po vuan nga...

Fotografi e qartë e Rrëqebullit në malet e Kosovës

Fotografi Fatos Lokaj, ka publikuar një fotografi të një kafshe që rrallë shihet në malet e Kosovës. Rrëqebulli shihet më qartë se kurrë në këtë...

KRIME

Vdekje e dyshimtë në Ferizaj, viktima gjindet pa shenja jete në...

Dje në Ferizaj është raportuar për një vdekje të dyshimtë. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se është gjetur pa shenja jete një person...

Kapet drogë dhe armë në Obiliq

Është arrestuar një person në fshatin Shkabaj të Obiliqit, pasi që gjatë kontrollit në shtëpinë tij janë gjetur dhe janë konfiskuar një kilogram marihuanë,...

Gjilan, punëtori i sigurimit gjendet pa shenja jete

Gjatë ditës së djeshme në Gjilan është raportuar për një vdekje të dyshimtë. Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një person është gjendur...