-2 C
Pristina
Wednesday, 21 November, 2018

BOTË

Ballina BOTË

Stil dhe elegancë, kush është frizeri që po kujdesët për të...

Meshkujt çdo ditë e më shumë po i kushtojnë rëndësi pamjes së tyre. Nuk janë vetëm flokët ato për të cilat po kujdesën të rinjët,...

Mijëra të zhdukur nga zjarret në Kaliforni

Presidenti amerikan Donald Trump ka vizituar Kaliforninë për të shikuar nga afër dëmet që janë shkaktuar nga zjarri më i madh dhe më vdekjeprurës...

Ky është shkrimtari që refuzoj parat e çmimit Nobel

Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar. Ai kishte thënë: “Unë mund...

CIA: Princi saudit e urdhëroi vrasjen e gazetarit Khashoggi

Agjencia amerikane e inteligjencës, CIA, ka ardhur në përfundim se princi saudit, Mohammed bin Salman, e ka urdhëruar vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi. Kjo...

Hahn pas arratisjes së Gruevskit: Kredibiliteti i Evropës është në pyetje

Eurokomisari për zgjerim Johannes Hahn, për herë të parë pas arratissjes së ish-kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruebski, u paraqit në Twitter, duke porositur se...

SHBA-ja goditet nga një stuhi e fuqishme e borës, 8 të...

Një stuhi e fuqishme e borës e ka goditur pjesën lindore të SHBA-së, duke lënë të vdekur të paktën tetë persona dhe duke lënë...

Donald Trump dhe Kim Jong Un do të takohen përsëri

Presidenti amerikan Donald Trump do të takohet përsëri me liderin e Koresë Veriore, Kim Jong Un. Këtë lajm e ka konfirmuar zëvendës-presidenti amerikan Mike Peance...

Jep dorëheqjen sekretari britanik i Brexit – tregon arsyen

Sekretari i Brexit, Dominic Raab, ka dhënë dorëheqjen duke thënë se “ndërgjegjja nuk ia lejon që të mbështesë projekt-marrëveshjen e Brexit nga ana e...

Shkon në 50 numri i të vdekurve nga zjarret në Kaliforni

Mbi 50 vetë janë konfirmuar të vdekur deri tani nga zjarret në Kaliforni. Ekipe zjarrfikëse vazhdojnë të luftojnë me flakët, ndërkohë që dhjetëra mijëra...

Arrihet marrëveshja e Brexit

Teksti i marrëveshjes së Brexit është 585 faqe dhe tani është në dispozicion për publikun, njofton CNN. Drafti i marrëveshjes u publikua vetëm në internet...