BOTË

Ballina BOTË

Mbyllet klubi i armëve ku ushtroi terroristi që vrau 50 myslimanë

Klubi i armëve ku thuhet se i akuzuari për vrasjen e 50 myslimanëve, Brenton Tarrant kishte ushtruar para masakrës, tashmë është mbyllur. Zëvendëspresidenti i Bruce...

Sulm në Holandë, plagosen disa persona

Policia holandeze ka raportuar për disa persona të plagosur pas të shtënave me armë zjarri në qytetin Utreht. Një burrë ka shtënë me armë në...

Familjarët e Tarrant: Ai e meriton të dënohet me vdekje

Kushërira e njeriut të akuzuar për vrasjen më të madhe në historinë e Zelandës së Re thotë se Brenton meriton të vdesë, transmeton Indeksonline. Gruaja...

Bota bashkohet kundër sulmit terrorist në Zelandë të Re: “Dashuria gjithmonë...

Bota është bashkuar në mbështetje të komunitetit mysliman pas sulmit terrorist në Zelandë të Re, ku mbetën të vrarë 49 persona. Banorët e qytetit...

Cili është kuptimi i shenjës që bëri sulmuesi në Zelandën e...

I dyshuari australian akuzuar për të shtënat ku mbetën të vdekur dhjetëra myslimanë në dy xhami është shfaq papenduar në gjykatë në Zelandën e...

Flet terroristi Brenton Tarrent, tregon pse i vrau myslimanët

Në pyetjen nëse mendon se është terrorist, autori i sulmeve të djeshme në dy xhami në Zelandë të Re, australiani Brenton Tarrent është përgjigjur...

E dhimbshme: Fëmijë, të rinj e pleq viktima të sulmit terrorist,...

Nga sulmi terrorist i djeshëm në dy xhamitë e Zelandës së Re mbetën të vdekur 49 të vdekur, mirëpo identiteti i tyre ende nuk...

Simboli që terroristi i rrezikshëm e bëri në gjykatë, ky është...

Gjatë ditës së sotme, u paraqit në gjykatën e Zelandës së Re, terroristi që sulmoi dy xhami, duke lënë të vdekur 50 persona. Terroristi Tarrent...

Çfarë e shtyri të dyshuarin që ta kryejë sulmin terrorist në...

Një shtetas australian i moshës 28 vjeçare është akuzuar për vrasjen e 48 personave në dy xhami në qytetin Christchurch të Zelandës së Re. Autoritetet...

Xhamitë në mbarë botën mbulohen me lule, shpërndahen mesazhe paqeje: “Ju...

Shumë xhami në Zelandën e Re dhe në mbarë botën janë mbuluar me lule, me mesazhe përkrahëse dhe thirrje për paqe pas masakrës në...