JETË

Ballina JETË

30 gjëra që mund t’i bëni kur jeni i stresuar

     Merrni frymë thellë. Dilni të ecni apo të vraponi. Gatuani diçka të shëndetshme. Vizatoni, ngjyrosni apo krijoni diçka të re. Lexoni një...

Ekspertët: Puna në zyrë më e rrezikshme se ajo fizike

Ekspertët amerikanë dhe anglezë kanë dalë në përfundimin se puna fizike është e lodhshme, por qëndrimi para kompjuterit për një kohë të gjatë është...

Si të shëroni dhimbjet në gjunjë vetëm përmes vezës

Nyjet më të rëndësishme në tërë trupin tonë janë gjunjët, meqenëse na ndihmojnë me lëvizje. Gjithashtu, gjunjët janë të rëndësishëm dhe vendimtar për drejtim, ulje...

Si të humbasësh 5 kg me dietën e orizit dhe mollës

Kjo lloj diete ju lejon të humbisni deri në 5 kg në një javë!  Dieta e orizit dhe mollës është një nga regjimet e shumta...

Ja si duhet ta largoni vetminë

Shpesh herë ndodh që njerëzit ndihen të vetmuar për arsye dhe shkaqe të ndryshme.Por edhe këtë fazë të jetës mundeni ta luftoni me disa...

15 këshilla për një familje të lumtur

1. Kënaqeni njëri-tjetrin Thelbi i një familjeje të lumtur qëndron në përpjekjet për të kënaqur njëri-tjetrin. Ndërveprimi i tyre karakterizohet nga gëzimi dhe harmonia. Prindërit...

Gabimet me gjumin që na plakin para kohe

Lista e gjërave që mund të na plakin është e pafundme. Ekspozimi i madh në diell, ëmbëlsirat dhe deri edhe pozicioni i gjumit mund...

3 këshilla për një bashkëjetesë të qetë

MOSKUPTIMET, MUNGESA E DIALOGUT, MUND TA VËNË NË KRIZË RAPORTIN NË ÇIFT. SI T’IA NISNI ME KËMBËN E DJATHTË PËR TË NDËRTUAR JETËN DYSHE? 1.SHMANGNI...

Eliminoni stresin përmes dushit

Kur bëhet fjalë për të fjetur dhe për të nxitur sistemin imunitar, shumë shpenzojnë qindra dollarë duke investuar në spërkatje, vitamina dhe pluhura. Por çfarë...

Pse duhet të hani ullinj çdo ditë

Ullinjtë klasifikohen si fruta me bërthamë të të njëjtës familje botanike me qershitë dhe pjeshkat. Ullinjtë e gjelbër mblidhen në fillim të sezonit të vjeshtës...