JETË

Ballina JETË

8 ushqime që ruajnë nxirjen e lëkurës

Kryesisht rrezet UV-A janë të përgjegjshme për plakjen e parakohshme të lëkurës. Nëse e krahasojmë plakjen e lëkurës në mënyrë thelbësore dhe foto-plakje, do...

Pagjumësia: Veproni në bazë të këtyre këshillave

Ka kaluar koha e gjumit e ti e di se nuk duhet të mendosh dhe nuk duhet të shikosh.. Ideja se nuk mund të flesh,...

Katër gjëra që duhet t’i dini para se të zgjidhni se...

1.Çfarë bëni me qejf Para zgjedhjes së karrierës (fushës së studimit) filloni duke shqyrtuar gjërat që bëni mirë dhe krahasoni ato me lëndët që keni...

Ja sa kushton shtëpia e ”Harry Potter-it” (FOTO)

Shtëpia e shekullit të 14-të ku u xhirua filmi i Harry Potter-it , është kthyer prap në treg për 1 milion funte, shkruan Gazeta...

Stina e verës kërkon një kujdes të veçantë për lëkurën

Mbani lëkurën të pastër, një dietë të ekuilibruar, pini më shumë ujë, përdorni krem me filtër mbrojtës, praktikoni në mënyrë të rregullt sportin, flini...

Pija shtëpiake që ju ndihmon t’i humbni katër kilogramë brenda dy...

Mbipesha është problem i madh ditëve të sotme për shkak të stilit të jetesës që e bëjmë. Ne i kushtojmë shumë pak rëndësi ushqimit që...

Gazeta zvicerane realizon një video qesharake me qytetarë të Prishtinës (VIDEO)

Gazeta Zvicerane Blick ka realizur një video qesharake tek sheshi 'Nëna Terezë' me qytetarë të Kosovës që jetojnë në Zvicër./Gazeta intro Në linkun më poshtë...

E pabesueshme, ky njeri han gozhda hiç pa ndalë (VIDEO)

Njerëzit janë të prirur të sfidojnë vetën në mënyra të ndryshme, për të arritur qëllimin që synojnë. Disa në sporte, disa në shkencë e disa...

Krokodili i zë rrugën veturës (VIDEO)

Vetëm në Australi mund të ndodhë që një shofer t’i bjerë borisë në mënyrë që krokodili që i ka zënë rrugën të lëvizë nga...

Sapuni antibakterial megjithatë është I RREZIKSHËM për shëndetin: Shtatzënat nuk bën...

Shkencëtarët kanë zbuluar që sapuni antibakterial përmban kimikate toksike dhe ekspozimi i mitrës atyre kimikateve mund të ketë pasoja serioze për fetusin. Kimikati i quajtur triclocarban (TCC)...