Kalendari i ngjarjeve

Ballina Kalendari i ngjarjeve

Ngjarjet e ditës: 19 janar 2019

Federata Skietare e Kosovës organizon garën “Dëshmorët e kombit”. (Bord i Dragashit, ora 09:00) Mbahet simpoziumi i tretë shkencor “Lëvizja e viteve 1985-1987 dhe mbledhja...

Ngjarjet e ditës: 18 janar 2019

08:30Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës me shefat e Grupeve Parlamentare. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 301) 09:00 Kryeministri Ramush Haradinaj pret në...

Ngjarjet e ditës: 17 janar 2019

9:00Kryeministri Ramush Haradinaj bën homazhe te Shtatorja e Gjergj Kastriotit Skënderbeut, me rastin e 550 vjetorit të vdekjes. (Shtatorja e heroit Gjergj Kastrioti Skënderbeu,...

Ngjarjet e ditës: 16 janar 2019

09:00 Kryeministri Ramush Haradinaj pret në takim pune kryetarët e Komunave në kuadër të “Forumi Konsultativ Qeveri – Komuna”. (Ndërtesa e Qeverisë) ***Ngjarja mbulohet me...

Ngjarjet e ditës: 15 janar 2019

09:15 Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, me anëtarë të Këshillit Qendror Grevist do të vizitojnë çerdhen “Lulevera”. (Çerdhja “Lulevera”, Prishtinë) 10:15 Kryetari i SBAShK-ut, Rrahman Jasharaj, me...

Ngjarjet e datës 14 janar 2019

Ngjarjet e datës 14 janar 2019 - Këshilli Kombëtar për Zhvillim Ekonomik mban mbledhjen e nëntë. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 9:00) ​- Kryeministri Ramush...

Ngjarjet e ditës: 12 janar 2019

11:00 Federata e Pingpongut e Kosovës (FPPK) organizon ceremoninë e shpalljes së më të mirëve për vitin 2018. (Hotel “Sirius”, Prishtinë) 12:00 Kryeministri Ramush Haradinaj bën...

Ngjarjet e ditës: 11 janar 2019

09:00 Kryeministri Ramush Haradinaj zhvillon vizitë pune në Ministrinë e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë (MIN), ku pritet nga ministri Besim Beqaj. (Ministria e Inovacionit, objekti i...

Ngjarjet e ditës: 10 janar 2019

07:00-19:00Oda e infermierëve, mamive dhe profesionistëve të tjerë shëndetësorë të Kosovës (OIK) do të zgjedhë organet e reja të saj. Vendvotimet do të...

Ngjarjet e ditës: 9 janar 2019

09:30 Shoqata për dëmee luftës “Ngritja e Zërit” do të dorëzojë për herë të katërt dosjet e radhës në Gjykatën Kushtetuese, rreth vlerësimit të kushtetutshmërisë...