KRIME

Ballina KRIME

Vdes një person në Fushë-Kosovë, u rrëzua nga ndërtesa ku po...

Një person ka humbur jetën mëngjesin e sotëm si pasojë e rënies nga një objekt ku po kryheshin punime. “Rreth orës 07:30 kemi marrë informacionin...

Vetëvritet një 16 vjeçare në Prizren

Një 16 vjeçare nga fshati Bellanicë i komunës së Malishevës mësohet se ka bërë vetërasje sot. Sipas burimeve të Gazetës Intro viktima ka qenë nxënëse...

Nëna mbyt pesë foshnjet e saja, trupat i fsheh në frigorifer

Një nënë është dënuar me tetë vite burg, me akuzën se ka mbytur pesë foshnje të porsalindura të saj dhe i ka fshehur në...

Vriten dy persona në Malishevë

Në fshatin Plloqicë, pas mesnatës janë qëlluar me armë zjarri 2 persona, të cilët më vonë vdiqën nga plagët. Gazeta merr vesh nga burimet për...

Krim i rëndë në familje, vëllai qëllon vëllanë me thikë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, ku dy të rinj, vëllezër, janë zënë me njëri-tjetrin. Burime zyrtare nga Policia e Tiranës kanë bërë...

19-vjeçari që vrau 17 studentë rrëfen realitetin e frikshëm të tragjedisë

Adoleshenti i akuzuar për vrasjen e 17 studentëve në një shkollë të mesme në Florida ka rrëfeyer krimin në polici. Nikolas Cruz, 19 vjeç, tha se arriti...

Vazhdon masakra në Gutën Lindore, 23 civilë të vdekur

Numri i të vdekurve si pasojë e sulmeve të regjimit në Gutën Lindore në dy ditët e fundit është rritur në 97. Të paktën 23...

Vdes i aksidentuari në Pejë

Në spitalin rajonal të Pejës, ka ndërruar jetë një mashkull shqiptar, pasi i njëjti nuk iu mbijetoi plagëve pas një aksident trafiku. Viktima kishte pësuar...

Bashkëpunëtorja e Ivanoviqit: Jam skeptike që do të zbulohet kush e...

Zëvendësdrejtori i Drejtorisë Rajonale të Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, Besim Hoti në një prononcim për Telegrafin ka thënë se është duke...

Therje me thikë në Gjilan

Raportohet se një person është therur me thikë dje në Gjilan, dhe ka marrë trajtim mjekësor. Therja ka ndodhur pas një mosmarrëveshjeje. Këtë e bën...