KRIME

Ballina KRIME

Thyen xhamat e qendrës kulturore “Termokiss” në Prishtinë (FOTO)

Në orën 12:30 të ditës së sotme një nga anëtarët e komunitetit të qendrës shoqërore “Termokiss” duke kaluar nga objekti në fjalë që gjendet...

Itali, shqiptari masakrohet me thikë pranë stacionit hekurudhor

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pranë stacionit hekurudhor në Scandiano, në Rexhio Emilia. Mësohet se një i ri shqiptar është qëlluar me thikë në...

Serbi e vret veten me pushkë gjuetie

Policia ka njoftuar se në Zubin Potok viktima mashkull K/Serb është vetëplagosur me pushkë gjuetie. Në vendngjarje ka dalë njësia e emergjencës e cila ka...

Krim i frikshëm në Koplik, burri vret gruan me sëpatë

Në krim i frikshëm sapo është raportuar nga Kopliku i Malësisë së Madhe. Mësohet se burri pas një konflikti ka vrarë gruan e tij me...

Arrestohen 11 shqiptarë në SHBA

Të paktën 11 shqiptarë u arrestuan këtë të mërkurë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, si pjesë e një bande të shpërndarjes së heroinës...

E mbyti shoqen e ngushtë, një detaj në fotografinë e Facebook...

Një vajzë 21 vjeçe nga Kanadaja është dënuar me 7 vjet burgim, pasi e kishte vrarë shoqen e saj më të mirë pas një...

Si u vra Oliver Ivanoviç brenda 3 minutave, skema e ngjarjes

Në lidhje me vrasjen e liderit të iniciativës qytetare “Liria, Demokracia dhe Drejtësia”, Oliver Ivanoviç, kanë dalë informacione zyrtare dhe jo zyrtare qoftë në...

Përdhunohet në grup, adoleshentja vdes pas lëndimeve të marra në mëlçi...

Një viktimë e përdhunimit vdiq pas vuajtjes së mëlçisë dhe mushkërive të prishura, kur një grup njerëzish e morën me vete dhe e përdhunuan. Adoleshentja...

Theret një i mitur në Prishtinë

Të hënën në rrugën “Bill Klinton” në Prishtinë, një i mitur ka kërkuar ndihmë mjekësore në QKUK, pasi që ishte therur me thikë nga...

Mediat serbe e konfirmojnë: Vritet Oliver Ivanoviq

Gazeta serbe Blic duke iu referuar burimeve të saj thotë se tashmë Ivanovic ka ndërruar jetë. Sipas kësaj gazete vrasja ka ndodhur rreth orës 08...