KRIME

Ballina KRIME

Thika, shkop bejsbolli e gozhdë, tre persona masakrojnë të riun në...

Janë zbardhur detaje të reja në lidhje me sherrin e një nate më parë në Sarandë ku dy persona u dërguan me urgjencë në...

“Neo-nazisti i armatosur” shpërthen në lot, i drejtohet policisë: Kam frikë...

Një nacionalist i bardhë që mori pjesë në tubimin e ekstremit të djathtë në Charlottesville fundjavën e kaluar ka lëshuar një video me lot...

Gjilan, dhunonte fizikisht femrën që e mbante të mbyllur në banesë

Në Gjilan, një person ka mbajtur pa dëshirën e saj viktimën femër në banesën e tij. Sipas policisë, viktimës i është ofruar tretman mjekësor, pasi...

I gjejnë armë në veturë, arrestohet Prizrenasi

Në Prizren nje person është arrestuar për armëmbajtje pa leje. Sipas policisë, gjatë kontrollit ne veturën e të dyshuari është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë...

Kanosje me thikë në Prishtinë

Një kanosje me thikë ka ndodhur në Prishtinë, ku i dyshuari është dërguar në mbajtje thuhet në raportin e policisë. "Është arrestuar i dyshuari mashkull...

Terrori në Barcelonë: Dëgjojini britma dhe ulërimat e fëmijëve (Video)

Dëshmitarët në Barcelonë tregojnë momentet e tmerrit, kur furgoni hyri mes turmës. Klithma të forta nga fëmijët që vraponin të terrorizuar dhe nga prindërit e...

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Barcelonë

Grupi terrorist, Shteti Islamik (ISIS), e ka marrë përgjegjësinë për sulmin vdekjeprurës të kryer sot nëpërmjet një furgoni në qytetin e Barcelonës. Agjencia e lajmeve...

Arrestohet personi i dytë në lidhje me sulmin në Barcelonë

Është arrestuar edhe personi i dytë në lidhje me sulmin në Barcelonë. Arrestimi është bërë në Manlleu, 50 kilometra në veri të Barcelonës, sipas...

Masakër në një burg të Venezuelës, 37 të vdekur

Të paktën 37 persona janë vrarë gjatë një trazire në një burg në jug të Venezuelës, thonë prokurorët. Forcat speciale të ministrisë së brendshme u...

Qëllohet me plumb qorr një femër në Shtime

Policia e Kosovës ka raportuar se gjatë mbrëmjes së kaluar është qëlluar me plumb qorr një femër në komunën e Shtimes. Viktima fillimisht është dërguar...