KURRESHTJE

Ballina KURRESHTJE

Në Tajlandë filmohet krijesa misterioze “gjysmë njeri gjysmë majmun”

Një grup turistësh në Tajlandë mbetën të habitur kur derisa po lundronin me kajakë në provincën Krabi, hasën në krijesa misterioze që kishin pamjen...

Besojeni apo jo, ky prezantues lajmesh është robot

Në pamje të parë nuk duket fare, por ky spiker është thjesht imazhi i spikeri të vërtetë të lajmeve, i cili tani vihet në...

Ky është fshati shqiptar, ndër 10 destinacionet më të mira për...

Janë zbuluar 10 destinacionet më të mira për të vizituar gjatë vitit 2019 në të gjithë botën e si për çudi, mes tyre, në...

Kënga shqipe arrin në Afrikë, shikoni si kërcejnë fëmijët me të

Gjuha shqipe që është kaq e bukur dhe kaq e mirë, deri më tani ka arritur pothuajse në të gjitha shtetet e botës. Edhe kënga...

Nxënësi autik ngel në të gjitha lëndët, mësuesja çudit gjithë botën

Nëna e një djali autik është prekur dhe ka shpërthyer në lot kur lexoi letrën e shkruar nga mësuesja e djalit të saj. Ben...

Transformimi i jashtëzakonshëm i 7 vjeçarit që peshonte vetëm 7 kg

Kur Morse mbërriti në jetimoren bullgare për të marrë Ryan, ai peshonte vetëm 7 kg dhe ishte në prag të vdekjes. Por pas më...

Zbulohen monedhat e mbretit britanik me fjalët “Allah” në to

Një ekspozitë ka zbuluar se një mbret mesjetar në Britani nxirrte monedha ari me fjalët arabe në to, që thoshin “Nuk ka Zot përpos...

22 vjeçi që peshonte 150 kg tani duket si një tjetër...

Ai kishte shkuar gjithmonë herët në shkollë dhe prindërit e tij mendonin se fëmija i tyre ishte student shumë korrekt pa e ditur të...

Kjo video e vajzës me babain do ua bëjë ditën më...

Këndimi me sinkronizim është një aktivitet që e bëjmë të gjithë. Megjithatë, një gjë e tillë kurrë nuk është bërë kaq bukur si në videon...

Ky djalosh i ëmbël në fotografi, sot është njeriu më i...

Ky djalosh shumë i ëmbël në fotografi, prej kohësh, por tani më së shumti është shndërruar ndër figurat më të përfolura në botë. Bëhet fjalë...