KURRESHTJE

Ballina KURRESHTJE

Ishulli i Fazanëve që ndan dy shtete (Video)

Në provincën Baske, mes qytetit verior spanjoll Irun dhe atij jugperëndimor në Francë, Henda, rrjedh lumi Bodasoa. Në mes të këtij lumi që ndan Spanjën...

Pas 13 vjetëve ka gjetur unazën në kopshtë

  Mary Grams 84 vjecare pasi që humbi unazën e saj në vitin 2004, në mengjesin e të hënës pasi që vajza e saj doli...

Qyteti ku askush nuk punon pas të mërkurës (Foto)

Pas 730 kilometrave udhëtim nga Stambolli, ju do të shkelni brigjet veriore të Turqisë, ku malet puthiten me Detin e Zi. Do të jeni...

Shihni metodën e veçantë që përdori një vajzë për të kopjuar...

Për studentët, ditët e fundit të verës lidhen me provimet e vjeshtës dhe stresin që ato sjellin. Ata shpesh përdorin mënyra nga më të ndryshmet...

Do të mahniteni nga shtëpia e presidentit amerikan Donald Trump (Foto)

Brenda shtëpisë së Trump pothuajse gjithçka është e larë në ari. Tavanet janë shndërruar në vepra arti, ndërsa mobiljet janë të frymëzuara nga e...

Ilustrime Satirike për botën e sotme materialiste

Mirë se vini në botën e Luis Quiles: Ne jemi të gjithë një pronësi, jemi duke u blerë, duke u shitur, mashtruar dhe duke...

Ja cfarë ndodhi më 16 Gusht në Historinë e Botës

1513 Henry VIII i Anglisë dhe perandori Maximilian mundi francezët në Guinegatte të Francës, në betejën e Spursit. 1777 Franca deklarohet në gjendje falimentimi. 1780 trupa...

Aksidenti që po çuditë botën (VIDEO)

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur në një garë Really në Itali. Por e veçanta e këtij aksidenti është se, aty diçka e pazakontë...

Arti në banane i artistit Keisuke Yamada

Artisti Keisuke Yamada bananet nuk i sheh vetëm si ushqim të shijshëm, por si material të dobishëm për të krijuar skulptura interesante. Veprat e tij...

Ja pse duhet ta hamë mëngjesin në këmbë?

Drithërat që pjesa më e madhe e njerëzve konsumojnë për mëngjes nuk duhet të hahen asnjeherë në një tas rrethor dhe të thellë. Po...