KURRESHTJE

Ballina KURRESHTJE

Si ta ruani shtëpinë nga hajnat me një pirun

Nëse dikush ia ka mësyer shtëpisë suaj, as çelësi nuk do të bëj punë. Hajdutët ‘profesionist’ vjedhjet i kryejnë edhe me vetëm një pirun. Në videon...

15 arsyet pse myslimanët nuk e hanë mishin e derrit

Fakti se konsumimi i mishit të derrit është i ndaluar në Islam tashmë dihet, por pikat e mëposhtme shpjegojnë arsyet dhe aspektet e këtij...

Të martuar prej 81 vitesh, çifti shqiptar gati për në Guinnes

Në familjen Hoxha ka festë. Hamidi, 105 vjeçar dhe Xhemja që pret të mbushë të 100-tat, festojnë 81-vjetorin e martesës. Dy të panjohur që u panë...

A e dini pse ngjyra e gjelbër përdoret nëpër spitale?

​Ngjyra e gjelbër është një ngjyre e afert me ngjyren e kuqe. Ajo pershtatet me elementet mjekesore dhe nuk ka nevoje të bertasë për...

Shkrirja e akullnajave, shkencëtarët vijnë me një paralajmërim

Ndërtimi i mureve në shtretërit e deteve mund të bëhet fronti i ri i shkencës së klimës pasi inxhinierët po kërkojnë mënyra të reja...

Besoni ose jo, iPhone Xs Max kushton 1630 euro dhe kjo...

Blerja e një iPhone XS Max me konfiguracionin më të lartë prej 512GB hapësirë për ruajtje do t’ju kushtoj 1,630 euro. Tani, drejtori i...

Nëse i bëni këto katër gjëra, tregon se keni një inteligjencë...

Matja e inteligjencës ka bërë që shumë studiues të merren me hulumtime dhe studime pët të gjetur një instrumet të saktë për matjen. Ka...

10 gjërat që ne i shijojmë por që në Arabinë Saudite...

Një britanik është lëshuar nga një burg i Arabisë Saudite pasi që ishte burgosur për posedim alkooli – por ju ende nuk i dini...

Zbulohet pse bebet pushojnë së qari sapo ngriheni në këmbë me...

Nëse nuk e keni provuar vetë ndjesinë e prindërimit, me siguri keni dëgjuar nga të tjerët që të kesh një bebe të vogël në...

Si duhet të jetë dreka për fëmijët në shkollë, modeli i...

Disa ide per te ndertuar nje vakt te ekuilibruar, per femijet e moshes 7-14 vjec. Mbi moshen 14 vjec, nevojat energjetike dhe ne kalcium rriten...