LAJME

Ballina LAJME

Ky është moti për nesër

Në Kosovë nesër do të mbretërojë mot me diell e vranësira të pjesshme, bën të ditur IHMK-ja përmes një komunikate për media. “Fushat me presion...

Merovci: Thaçi në vitin 1990 kishte shprehur dëshirën për të punuar...

Ish shefi i protokollit dhe truproja i presidentit Ibrahim Rugova, Adnan Merovci, ka thënë se Hashim Thaçi kishte shprehur dëshirën për t’u bërë pjesë...

Zeka: Legalizimi i armëve e bën Kosovën vend më të sigurt

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, njëherësh Koordinator Nacional për Armë të Vogla dhe të Lehta, Izmi Zeka, ka bërë me dije se legalizimi i...

Bordi i Drejtorëve të Telekomit: Fidel Krasniqi ka dhënë dorëheqje në...

Ish-Drejtori i Bordit të Telekomit, Fidel Krasniqi më herët publikoi një shkrim ku tregoi arsyet e dorëheqjes nga kjo pozitë. “Akti me njerëzor tani që...

Thaçi dekreton Projektligjin për mësimdhënësit e viteve të 90-ta

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka dekretuar të enjten (14 mars), Projektligjin për statusin e punëtorëve të arsimit të viteve të 90-ta. Në...

Patrullime të shpeshta e pajisje me armë të gjata – Policia...

Policisë së Kosovës po vazhdon t’i dalë punë me grabitësit. Jo rrallë herë, kur grabitësit janë zënë në flagrancë nga Policia, ka pasur edhe shkëmbim...

Mitrovicë: Nxënëset e një klase alivanosen, nuk dihet arsyeja (VIDEO)

Në Mitrovicë po ndodhë diçka e mistershme në një klasë të Shkollës Ekonomike “Hasan Prishtina”. Nxënësit e kësaj klase janë dërguar në pushim. Shkak për...

Ish-luftëtari ankohet për papunësi, shokët e tij në poste të larta...

Një ish-ushtar i UÇK-së nuk kishte lënë institucion pa aplikuar për punë. Për gjashtë vjet me radhë përpjekjet e tij dolën të pasuksesshme. Ndërkaq, shokët e...

Punësimet në PTK, komisioni gati për hetimin

Një hetim i ri do të bëhet në Telekomin e Kosovës. Për të hetuar rastet e punësimeve partiake është formuar një komision parlamentar. Dyshimet për militantët...

Kjo është partia e dytë pas PDK-së që ‘rehatoi’ më së...

Partia Demokratike dhe më pas Lidhja Demokratike prijnë sa i përket “rehatimit” të militantëve partiakë nëpër pozita vendimmarrëse publike. Sipas një hulumtimi të Çohu, janë...