LAJME

Ballina LAJME

Rrëfimi i gruas nga Podujeva që hajnat i vodhën 60 mijë...

Në gjykimin lidhur me grabitjen e 60 mijë eurove, një kilogrami ar, si dhe gjësendeve të tjera me vlerë, për çka akuzohen Edon Qibukqiu,...

47 vjeçari arrestohet në Pejë për vrasjen e kryer në Skenderaj...

Një 47 vjeçar nga Peja është arrestuar mesditën e sotme nën dyshimet për vrasje. E.S. është arrestuar në banesën e tij në qytetin e...

Reagon ish-ushtarja e UÇK’së që u ftua nga Specialja pasi nuk...

Ish-ushtarja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Raimonda Rreci është ankuar se Qeveria e Kosovës nuk i ka ofruar ende asistencë në lidhje me ftesën...

Burri nga Skënderaj dyshohet se për 15 euro e shiste për...

Gjykata e Mitrovicës ka vendosur rreth kërkesës së Prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit për shtetasin kosovar R.L., 60 vjeçar. “Gjyqtari i procedurës paraprake...

Hoxhaj: S’ka ristrukturim të Qeverisë sivjet, as zgjedhje

Zëvendëskryeministri i Kosovës, që vjen nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, thotë se këtë vit nuk pritet të ndodhë ristrukturimi i...

Dënohet polici që grushtoi prizrenasin

Zëdhënësja e Gjykatës Themelore Prizren, Afërdita Kicaj, ka njoftuar se sot është shpallur vendimi nga gjyqtari i rastit, në kuadër të Departamentit të Përgjithshëm. Sipas...

Vazhdojnë martesat ndërmjet shqiptareve dhe serbëve, ja kush është mësiti

Nuk janë të pakta rastet e shqiptareve që për martesë zgjedhin burra serbë. Madje, tash kjo po bëhet përmes agjencive që aktivitetin e tyre...

E dëmtuara: Më hynë natën në shtëpi dhe e vodhën valixhen...

Në gjykimin lidhur me grabitjen e 60 mijë eurove, një kilogrami ar, si dhe gjësendeve të tjera me vlerë, për çka akuzohen Edon Qibukqiu,...

A do t’i nënshtrohet ristrukturimit Qeveria Haradinaj?

Koalicioni aktual qeverisës në Kosovë po ballafaqohet me shumë sfida. Në planin e brendshëm, me greva e pakënaqësi në rritje nëpër sektorë të ndryshëm, ku...

Katër të lënduar në aksidentin mes dy veturave dhe një autobusi

Katër persona janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur sot në rrugën Prishtinë-Gjilan. Policia e Kosovës e ka konfirmuar rastin. Aksidenti sipas zëdhënëses së...