LAJME

Ballina LAJME

Liqeni i Batllavës i “zhytur” në mbeturina (Foto)

Liqeni i Batllavës, është një ndër atraksionet më të mira turistike që ka Kosova. Ky liqen i cili gjendet në fshatin Orllan, vizitohet nga shumë...

Moskrijimi i shpejtë i institucioneve e dëmshme për vendin

Moskrijimi i shpejtë i institucioneve mund të ketë ndikim në ekonomi dhe në politikën e brendshme dhe të jashtme të Kosovës, thonë analistët. Fusha e...

Lumir Abdixhiku merr rreth 30 mijë vota

Kandidati i LDK-së për deputet Lumir Abdixhiku ka arritur t’i marrë rreth 30 mijë vota në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit, bëjnë...

Plagosje në Taukbashqe, rrugës për Gërmi (Foto+18)

Një përleshje mes të rinjve në Taukbashqe të Prishtinës ka rezultuar me një të plagosur rëndë. Dëshimitarët e rastit kanë thënë për lajmi.net se i...

Kusari-Lila- Hajdar Beqës: Faleminderit për epitetin e ri “Prostitutë Politike”

Kandidatja për deputete nga radhët e koalicionit LDK-AKR-Alternativa, Mimoza Kusari ka deklaruar ndaj deklaratave të kryetari të degës së PDK-së në Gjakovë, Hajdar Beqa. Beqa...

Familja shqiptare në krizë, divorcet rriten me 48%, martesat bien me...

Qëndrueshmëria e familjeve shqiptare është cenuar në vitin 2016, teksa shihet se numri i martesave është ulur dukshëm dhe divorcet janë rritur në mënyrë...

Myftiu Tërnava u jep instruksione imamëve se si të falen (Dokument)

Bashkësia Islame e Kosovës, përmes një shkrese të nënshkruar nga myftiu Naim Tërnava, ka bërë të ditur se namazi i natës në 10 ditshin...

Shi me breshër në Vushtrri (Foto)

Shi i madh ka rënë në orët e pasdites në pothuajse territorin e Kosovës. Shiu i shoqëruar me breshër ka rënë edhe në komunën e...

Haradinaj tregon kur do të formohet Qeveria

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit PDK-AAK-NISMA, Daut Haradinaj e ka quajtur stabile fushatën zgjedhore, ndërsa tha se me mbajtjen e zgjedhjeve të...

Veseli gati dyfish më shumë vota sesa Haradinaj në Prizren (Dokument)

Kadri Veseli prin me 9045 vota i ndjekur nga Ramush Haradinaj, kandidat për kryeministër, me 4956 vota. Këto janë rezultatet e publikuara për votat...