LAJME

Ballina LAJME

Ky është deputeti i parë që arrin në Kuvend

Kreu i Nismës për Kosovën Fatmir Limaj ka arritur në Kuvend. Limaj edhe dje kishte konfirmuar që Nisma do të jetë pjesë e seancës konstituive. Sot...

PAN merr pjesë në seancë

Deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës janë duke mbajtur mbledhje para vazhdimit të seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës që mbahet nga ora 10:00 Deputetja...

Pacolli flet për vendimin e AKR-së për koalicionin me LDK-në

Rrahim Pacolli, sekretar organizativ i AKR-së ka folur rreth qështjes së koalicionit të AKR-së me LDK-në. Ai ka thënë për “Zërin” se partia e tij...

Remi: Përsëri marrëveshje politike mes PDK-së dhe LDK-së

Marrëveshja politike mes PDK dhe LDK, do të ishte politiko-strategjikeme garanca të qendrueshme, është shprehur Rrustem Mustafa, në prag të seancës së radhës që...

Daçiq: Kosova nuk do të pranohet në UNESCO

Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq ka deklaruar se pranimi i Kosovës në UNESCO, deri më tash, nuk është paraqitur në rendin e ditës...

Burrave u japin përparësi

Partitë politike ua kanë ngushtuar hapësirën kandidateve femra për të garuar për kryetare të komunave në zgjedhjet e 22 tetorit. Në mbi 30 komuna...

Mblidhet Kryesia e PDK-së

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti ka konfirmuar para pak çastesh për emisionin ‘Alo Mirëmëngjesi’ të radio Dukagjinit, se në ora 08:30...

Shkojnë në seancë pa marrëveshje

Për të pestën herë sot do të bëhet përpjekje për ta konstituuar Kuvendin, zgjedhjen e kryetarit dhe të nënkryetarëve. Deputetët e koalicionit PAN do të...

Manastiri i Deçanit nuk i paguan shpenzimet e ujitjes që nga...

Që nga paslufta, Manastiri i Deçanit nuk i ka kryer obligimet që ka ndaj Kompanisë Rajonale të Ujitjes “Drini i Bardhë”, raporton KTV. Ndonëse zyrtarë...

Lista e kandidatëve të Lëvizjes Vetvendosje për Asamblenë e Obiliqit (DOKUMENT)

Lëvizja Vetëvendosje për zgjedhjet lokale të 22 tetorit do të kandidojë për kryetar të Komunës së Obiliqit, Aziz Bici, derisa ka përpiluar edhe një listë...