ROZË

Ballina ROZË

Granit Xhaka bëhet romantik, shikojeni çfarë i ka dhuruar Leonitës

Edhe sot me rastin e Shën Valentinit, Granit Xhaka e ka treguar anën tjetër të tij prej një mashkulli tejet romantik. Bashkëshortja e Granit Xhakës...

Flaka Krelani lanson këngën e preferuar

Flaka Krelani ka zgjedhur pikërisht Ditën e të Dashuruave për ta lansuar projektin e saj më të ri muzikor. Artistja që shquhet për vokalin e...

Thaçi dekoron Ilir Shaqirin me titullin ‘Nderi i Republikës së Kosovës’

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar këngëtarin Ilir Shaqirin me titullin ‘Nderi i Republikës së Kosovës’. Në njoftimin e bërë në faqen e tij...

Zbulohen emrat e këngëtarëve që do të performojnë në Prishtinë më...

Më 17 shkurt, të gjithë qytetarët e Kosovës do të kremtojnë 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Me këtë rast, janë planifikuar aktivitete të shumta gjatë...

Thaçi i dhuron medalje Sabri Fejzullahut

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se sot ka dekoruar me “Medaljen Presidenciale të Meritave”, këngëtarin Sabri Fejzullahu “Gati tërë jetën e tij Sabriu...

Përveç Duas dhe Bebes edhe këngëtari prizrenas pjesë e “Grammy Awards”

Kjo mund të ju ketë ikur por edhe këngëtari prizrenas ishte prezent në ngjarjen e madhe "Grammy Awards". Këngëtari shqiptar, Durim Morina, i cili njihet...

Dua Lipa falënderon bashkëpunëtorët: Gjatë ceremonisë s’po më punonte truri

Këngëtarja Dua Lipa është shprehur e emocionuar edhe në postimin e fundit në Instagram në të cilin flet po ashtu për 'Grammy Awards'. Dua, është...

Lista e plotë e fituesve në “Grammy Awards”

Kacey Musgraves dhe Childish Gambino kanë udhëhequr listën e fituesve në 61 vjetorin e Çmimeve Grammy. Ata qëndruan ‘në fron’ me nga katër fitore...

Dua dhe Bebe takohen në para-ndejën e ‘Grammy’, të dyja të...

Dy këngëtaret shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha, janë takuar në para-ndejën e 'Grammy' ndërsa të dyja kanë nga dy nominime. Këngëtaret shqiptare, Bebe Rexha...

‘Kujtime’ quhet projekti i ri i Capital T

Reperi kosovar, Capital T ka sjellë projektin e ri ‘Kujtime’, të cilës i është bashkangjitur videoklipi.  Kënga e rë ‘Kujtime’ është më ndryshe se projektet...