ROZË

Ballina ROZË

Vera më e nxehtë që prej 1800-ës, preken edhe vendet e...

Kompania e njohur amerikane për parashikimin meteorologjik AccuWeather parashikon se për zonat në Evropën Jugore dhe Lindore kjo do të jetë një verë e...

Ja cilat sëmundje shërojnë farat e shalqirit

Farat e ziera të shalqirit janë shtesë e shëndetshme në ushqim Efekti i tyre dallohet në pjesët më të rëndësishme në trup. Ja disa nga...

Kjo është sasia normale e rënies së flokëve brenda një dite

Një person humbet mesatarisht 60 deri në 100 fije flokë të ditë. Nuk duhet të gënjeheni nga gjatësia e flokëve e të mendoni se...

Dietologët e konsiderojnë hurmën si minierë të vitaminave

Vallë a i njihni hurmat, frutin që dietologët e konsiderojnë si minierën e vitaminave? Ky frut është shumë i shëndetshëm dhe përmban, kalcium, hekur, magnez,...

Zogu i zhurmshëm shkatërron gjithçka në një dyqan (VIDEO)

Në një dyqan në Los Angelos për shitjen e pijeve alkoolike është futur një paun i cili ka bërë dëme deri mbi 500 dollarë.Sigurimi...

Disa gjëra që i mësoni nga jeta

Nganjëherë edhe nëse ju shkon diqka keq në jetë, mos u mërzitni, edhe disa gjëra të tilla që u ndodhin në jetë ju shërbejnë...

Të ngrënit natën vonë ju rrezikon nga këto sëmundje

Dihet tashmë lidhja mes ngrënies natën vonë dhe shtimit në peshë, por, një studim i ri sugjeron se ajo rrit gjithashtu rrezikun e zhvillimit...

Përpjekja e parë për t’i ringjallur të vdekurit bëhet këtë vit

Përpjekjet e para për t’i kthyer njerëzit prapa në jetë nga vdekja pritet të fillojnë këtë vit. Bioquark, një kompani nga Filadelfia, SHBA njoftoi në...

Disa arsye përse limoni është fruti më i përdorur në të...

Limoni është padyshim jo vetëm një frut i preferuar në kuzhinë dhe për shijen e veçantë që i jep gatimeve, por edhe për përdorimet...

Ky qen është i madh sa një kali (Video)

Të rrallë janë qentë me këtë përmas. Ky më poshtë është një qen që ka gjatësi sa të një kali, përcjellë Indeksonline. https://www.facebook.com/InspiredLifePage/videos/1293143764141507/