-2 C
Pristina
Wednesday, 21 November, 2018

Sport

Ballina Sport

Valon Berisha: Kur e zgjodha Kosovën nuk u mendova dy herë

Valon Berisha ishte kapiteni i Kosovës në ndeshjen kundër Azerbajxhanit. Mesfushori i Lazios bëri një paraqitje shumë të mirë në këtë ndeshje, shkruan Indeksonline. Ai pas...

UEFA me postim të veçantë për fitoren historike të Kosovës

Pas fitores së madhe të Kombëtares së Kosovës 4 me 0 ndaj Azerbajxhanit në Ligën e Kombeve, UEFA ka bërë një postim. “Një fitore 4...

Maqedonia, kundërshtari i Kosovës në gjysmëfinale

Kosova ka përfunduar në vendin e parë ndeshjet e Ligës së kombeve. Në ndeshjen gjysmëfinale, Dardanët do të luajnë kundër Maqedonisë. Ndeshjet e play-off do të...

Djemtë e Vokrrit e shkruajnë historinë, kalojnë në play-off të Ligës...

Kosova ka arritur të shkruaj historinë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’. Përfaqësuesja e Kosovës e ka mposhtur me rezultat të thellë Azerbajxhanin në kuadër të Ligës...

Arbër Zeneli kompleton “hetrikun”, Kosova e pamëshirshme për azerët

Kosova ka shënuar golin e katërt në ndeshjen kundër Azerbajxhanit. Golin e katërt e shënoi Arbër Zeneli në minutën e 76-të. Ky është goli i tretë...

Super Rrahmani, Azerbajxhani po pëson debakël

Nuk ndalet Kosova Vjen edhe goli i tretë dhe është një gol për t’u mbajtur në mend i i mbrojtësit Amir Rrahmani, në minutën e...

Shqipëria i kthehet fitoreve

  Shqipëria ka fituar me rezultat minimal 1-0 kundër Walesit në një miqësore që u zhvillua sonte në Elbasan Arena. Shqipëria e Panuccit luajti më...

Zeneli i papërmbajtshëm, shënon golin e dytë

Kosova ka shënuar golin e dytë në ndeshjen kundër Azerbajxhanit. Golin e dytë në ndeshje e shënoi Arbër Zeneli. Zeneli shënoi edhe golin e parë në...

Hardinaj: Me Anitën, në mbështetje të djelmoshave tanë të pamposhtur

Sonte në kryeqytet po ndeshen Kosova dhe Azerbajxhani. Stadiumi ‘Fadil Vokrri’ edhe kësaj radhe mblodhi tifozët e zjarrtë të djelmoshave tonë, teksa edhe shumë personalitete...

Reagimi i Limajt dhe Shalës pas golit të Kosovës, të lumtur...

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, bashkë me ministrin e Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, po ndjekin nga stadiumi ‘Fadil Vokrri’ ndeshjen Kosovë-Azerbajxhan. Në një fotografi...