Sport

Ballina Sport

Prishtina është rikthyer mbrëmë

Skuadra e Prishtinës është rikthyer mbrëmë dhe sot mban seancë stërvitore nga ora 17.00 në Kastriot. Ndeshja e kthimit të raundit të parë të UEFA...

Lama e Fetahi huazohen te Gostivari

Shkëndija nga Tetova dërgon në kalitje dy lojtarët e rinjë dhe me perspektivë. Gostivari do të jetë stacion i rradhës për Fetahin dhe Lamën që...

A ishte i kënaqur me rezultatin Rossi?

U rendit i pesti, por ka mbetur i kënaqur nga ky rezultat i arritur dje në pistën e Sachsenring. Valentino Rossi ka marrë pikë...

Futbollisti i Kosovës e ndez atmosferën me bukuroshe

Sulmuesi i Dritës nga Gjilani, Dren Gashi, sipas  shoqërisë së tij, thonë se i shkon fort edhe vallëzimi, ai përveç që është si futbollist...

Prishtina sot stërvitet në Kastriot

Skuadra e Prishtinës është rikthyer mbrëmë, kurse sot mban seancë stërvitore nga ora 17:00 në Kastriot. Ndeshja e kthimit të raundit të parë të UEFA...

Lamtumirë Man Utd, Rooney gjen ekipin e ri (Foto)

Wayne Rooney pritet të rikthehet te Evertoni Sipas Talksport, sulmuesi anglez, Wayne Rooney pritet të transferohet nga Manchester United në Everton gjatë këtyre ditëve. Rooney nuk...

Zyrtare: John Terry tek Aston Villa

John Terry kalon tek Aston Villas si transferim i lirë, transmeton Gazeta Intro. Lajmin u konfirmua nga presidenti i klubit, Dr. Tony Xia. /Gazeta Intro/  

Këto dy klube janë vënë pas Darmian

Inter dhe Juventusi duhet të presin, nëse dëshirojnë shërbimet e Matteo Darmian. Dy klubet italiane kanë shfaqur interes për mbrojtësin, i cili nga ana...

Schalke nuk e shet Goretzkën

Drejtori Sportiv i Schalke 04, Kristian Haidel i gjendur përballë një interesi të madh nga gjigantët e futbollit evropian, ka insistuar se mesfushori do...

Zyrtare: Banega bëhet me klub të ri

Ever Banega ka konfirmua transferimin te Sevilla. Mesfushori argjentinas, Ever Banega, është ndarë me Interin vetëm pas një sezoni të kaluar në San Siro. Faqja zyrtare...