Sport

Ballina Sport

Barcelona vazhdon të mbretëroj në Spanjë, Messi i pakrahasueshëm

Barcelona ka vazhduar serinë e fitoreve në La Liga. Skuadra e Valverde ka mposhtur me vështirësi Leganesin me rezultat 3-1 në ndeshjen e xhiros së...

Napoli i fiton tri pikë të arta ndaj Lazios

Napoli ia ka fituar tri pikë të arta në përballjen ndaj Lazio. Napoli e ka mposhtur Lazion në javën e 20-të në Serie A, me...

Leganes e befason Barcelonën në mes të Camp Nou

Është shënuar edhe goli i dytë në ndeshjen, Barcelona - Leganes. Leganes ka arritur t’i barazoj shifrat në 1 me 1 ndaj Barcelonës në Camp...

Befasi e madhe: Joachim Low, trajner i Real Madridit

Real Madrid është në kërkim të një trajneri të ri.  Real Madrid është i zhgënjyer edhe me Santiago Solarin, pas shkarkimit të Julen Lopeteguit vitin...

Shënohet goli i parë në ndeshjen, Napoli – Lazio

Është shënuar goli i parë në ndeshjen, Napoli – Lazio. Napoli dhe Lazio po përballen në kuadër të javës së 20-të në Serie A, ndërsa...

Lojtari largohet nga Chelsea, për të kaluar në Serie A

Chelsea do t’i bëjë disa largime në këtë afat kalimtar, Chelsea nuk llogaritë në shërbimet e David Zappacostas, Gary Cahill, Victor Moses dhe Danny Drinkwater. Skuadra...

Arsenali fiton derbin londinez

Derbi i Londrës ndërmjet Arsenali dhe Chelseat i ka takuar atij të parit. “Topçinjtë” shënuan fitore prej 2 me 0 në shtëpi, transmeton Koha.net. Të dy...

Ky është mesazhi i Rashicës pas golit kundër Hannover

Werder Bremen sot ka shënuar fitore minimale në udhëtimin kundër Hannover. Këtë fitore Bremen e arritën falë golit të reprezentuesit kosovar, Milot Rashica, shkruan lajmi.net. Anësori...

Super Arsenal, Kosielny shënon golin e dytë

Është shënuar edhe goli i dytë në ndeshjen Arsenal-Chelsea Ka qenë mbrojtësi i Arsenalit, Kosielny që ka shënuar pas një skeme të Arsenalit në minutën...

Këto janë fjalët e Klopp pas triumfit ndaj Crystal Palace

Liverpool ka shënuar një fitore shumë të mundimshme në ndeshjen kundër Crystal Palace. Në “dramën” që tregoi shtatë gola, ishin lojtarët e Jurgen Klopp ata...