Sport

Ballina Sport

Liridon Krasniqi, afër marrjes së nënshtetësisë malajziase

Federata e Futbollit të Malajzisë është duke i ndërmarrë hapat e parë për t’ia dhënë nënshtetësinë lojtarëve të huaj, ndër të cilët është edhe...

Veseli viziton Kombëtaren, premton një super-premi në rast kualifikimi në “Euro...

Në stadiumin “Fadil Vokrri”, sot janë mbledhur futbollistët e Kosovës për ta zhvilluar stërvitjen e parë para dy ndeshjeve të radhës.. Fillimisht më 21 mars...

Lenjani, Panuccit: “Me lot në sy e them se sa të...

Ermir Lenjani nuk do ta veshë më fanellën e Kombëtares shqiptare derisa të jetë Christian Panucci në stolin e Kuqezinjve. Ermir Lenjani është duke kaluar...

Celina rikthehet në listën e Kosovës, ja çfarë thotë për këtë

Bersant Celina është një nga emrat e ftuar me Kosovën, për dy ndeshjet e marsit. Bernard Challandes ka futur në listë edhe emrin e Celinës,...

Arijanet Muric është gati për ndeshjet me Danimarkën e Bullgarinë

Arijanet Muric tashmë gjendet në Prishtinë dhe i është bashkuar Kombëtares së Kosovës. Portieri i talentuar i “Dardanëve”, Arijanet Muric, i është bashkuar skuadrës së...

Publikohet kënga për Kombëtaren e Kosovës: “Gol duam gol”

Është prezantuar kënga për Kombëtaren e Kosovës në eliminatoret për “Euro 2020”. Kjo këngë e realizuar nga “RRecords”, këndohet nga Jehona Lumi dhe Florent Abrashi. Ajo...

Dhuratë speciale për Haxhi Krasniqin, me flamur kombëtar shqiptar dhe të...

Boksieri shqiptar i ka marrë dhuratë një palë këpucë mjaft speciale, njërën me flamurin kombëtar shqiptar dhe tjetrën me atë të Kosovës Haxhi Krasniqi është...

Mërgim Mavraj: Sa ditë e mërzitshme që s’do të mund t’i...

Mërgim Mavraj është i pikëlluar që nuk do të jetë në gjendje ta veshë fanellën kuqezi për dy ndeshjet e marsit të Kombëtares së...

Zyrtare: Ylli i Kombëtares së Kosovës mbetet pa klub

Donis Avdijaj i ka ndarë rrugët me klubin e tij Willem II, pas probleme disiplinore që nisen pak muaj pas transferimit të tij nga...

Challandes: Tani nis një sfidë e re shumë e vështirë për...

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, ka deklaruar se fushata kualifikuese e verdhekaltërve që nis të hënën e ardhme ndaj Bullgarisë është një sfidë e...