SHPËRNDAJE

Juventus do të kërkojë kalimin në çerekfinale të Kupës së Italisë, në ndeshjen që e zhvillon në udhëtim ndaj Bolognas.

Ndeshja mes Bologna dhe Juventusit që luhet në ‘Renato Dell Ara’, fillon nga 20:45.

Për liderët e Serie A në këtë ndeshje nuk do të startojë Cristiano Ronaldo, që është pushuar nga trajneri Massimiliano Allegri.

Formacionet zyrtare:

Bologna: Da Costa; Calabresi, Danilo, Helander; Mattiello, Soriano, Pulgar, Svanberg, Dijks; Destro, Palacio

Juventus: Szczesny; De Sciglio, Benatia, Bonucci, Spinazzola; Khedira, Pjanic, Emre Can; Bernardeschi, Kean, Douglas Costa./Lajmi.net/