SHPËRNDAJE

Sampdoria pret Milanin në ‘Luigi Ferraris’ për të zhvilluar ndeshjen e 1/8 së Kupës së Italisë.

Ndeshja mes Sampdoria dhe Milanit fillon nga ora 18:00, shkruan lajmi.net.

Këto dy skuadra në Serie A, gjenden afër njëra tjetrës në renditje, me Milanin që ka vetëm dy pikë më shumë se Sampdoria.

Formacionet zyrtare:

Sampdoria: Audero; Sala, Andersen, Tonelli, Murru; Praet, Ekdal, Linetty; Saponara; Caprari, Quagliarella.

Milan: Reina; Abate, Zapata, Romagnoli, Rodriguez; Paquetà, Bakayoko, Kessie; Castillejo, Higuain, Calhanoglu