SHPËRNDAJE

Janë duke u zhvilluar ndeshjet e xhiros së katërt në fazën e grupeve të Ligës së Evropës.

Ndeshjet më interesante që kanë filluar në ora 18:55, janë BATE – Chelsea dhe Lazio – Maresille, shkruan lajmi.net.

Chelsea ka mbyllur pjesën e parë me rezultat 0:0, kurse Lazio me një gol epërsi (1:0), shkruan lajmi.net.

Kujtojmë se në përbërjen e Lazios startojnë tre lojtarë me origjinë shqiptare; Riza Durmishi, Valon Berisha dhe Thomas Strakosha.

Kurse sa i përket takimeve tjera, këto janë rezultatet: