SHPËRNDAJE

Zjarrfikësit po përballen me një flakë në një biznes në qendër të Parisit, pas një shpërthimi të fuqishëm që plagosi së paku 20 persona, ka njoftuar policia.

Makina u shkatërrua dhe ndërtesa të tjera u dëmtuan nga shpërthimi në “Rue de Trévise” në Francë.

Policia dyshon për një rrjedhje gazi që shkaktoi shpërthimin në një furrë rreth orës 09:00.

Ata kanë kërkuar nga njerëzit që të qëndrojnë larg zonës, për të lejuar aksesin e shërbimeve emergjente.