SHPËRNDAJE

Muhamet Ramadani është shpërblyer në Kampionatin Ballkanik U-20.

Talenti i atletikës, Muhamet Ramadani, Shpresë Olimpike 2019, ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Ballkanik U-20 me dyer të mbyllura, që po mbahet në Stamboll, bën të ditur Komiteti Olimpik i Kosovës.

16-vjeçari fitoi të bronztën në hedhjen e gjylës 6 kg.

KOK-u ka bërë të ditur se detajet dhe rezultatet tjera të garuesve tanë do të zbulohen me vonë të cilët po garojnë në Stamboll.